Dâmbovița: Cei 89 de primari aleși în urma scrutinului din 27 septembrie

280

Alegerile locale din 27 septembrie s-au încheiat și voturile au fost centralizate, astfel că se știu deja și cei 89 de primari ai județului Dâmbovița.

Cele mai multe mandate de edili le-a obținut PSD (63), urmat de PNL cu 21, alianța PNL-USR – unul, Pro România – două și doi independenți.

După scrutinul electoral de pe 27 septembrie, au fost stabiliți noii primari ai județului Dâmbovița, în cele

În cele șapte orașe ale județului, raportul este: 4 primari PSD și 3 de la PNL.

Târgoviște – Cristian Stan (PSD)

Moreni – Constantin Dinu (PSD)

Găești – Grigore Gheorghe (PNL)

Titu – Traian Nicolae (PNL)

Răcari – Marius Caravețeanu (PNL)

Pucioasa – Constantin Ana (PSD)

Fieni – Iulian Tătulescu (PSD).

Comune

Aninoasa – Vlăduț Niculae (PSD)

Băleni – Florea Mușat (PNL)

Bărbulețu – Marian Alexe (PSD)

Bezdead – Teodora Anghelescu (PNL)

Bilciurești – Adina Stoican (PSD)

Brănești – Daniel Neamțu (PNL/USR)

Braniștea – Marian Țachianu (PSD)

Brezoaele – Nicolae Tudorache (PNL)

Buciumeni – Ion Pavel – (PSD)

Bucșani – Constantin Niță (PSD)

Butimanu – Gabriel Dragnea (PSD)

Cândești – Georgeta Popa (PSD)

Ciocănești – Ciprian Nilă (PNL)

Cobia – Marin Manda (PSD)

Cojasca – Victor Gheorghe (PSD)

Comișani – Ion Bătrânu (PSD)

Conțești – Marian Alexandru (PSD)

Corbii Mari – Ionuț Bănică (PSD)

Cornățelu – Nelu Ivan (PNL)

Cornești – Radu Stancu (PNL)

Costeștii din Vale – Matei Toma (PNL)

Crângurile – Ionuț Barbu (PSD)

Crevedia – Florin Petre (PSD)

Dărmănești – Valentin Mihalache (PNL)

Dobra – Cosmin Nica (PSD)

Doicești – Petruț Stana (PSD)

Dragodana – Gheoghe Sandu (PSD)

Dragomirești – Dragoș Vlădulescu (PSD)

Finta – Oprea Florentin (PNL)

Glodeni – Gheorghe Chiran (PNL)

Gura Foii – Nicolae Georgescu (PSD)

Gura Ocniței – Vasile Ioniță (PSD)

Gura Șuții – Constantin Dinu (PSD)

Hulubești – Ion Cursureanu (PSD)

Iedera – Simion Gheorghe (PSD)

I.L. Caragiale – Adrian Năstase (PSD)

Lucieni – Vasile Tița (PSD)

Ludești – Mihail Dincă (PSD)

Lungulețu – George Duțu (PNL)

Malu cu Flori – Ion Constantin (PSD)

Mănești – Constantin Alexandru (PSD)

Mătăsaru – Radu Naie (PSD)

Mogoșani – Ioan Ciobanu (PNL)

Moroeni – Laurențiu Moraru (PSD)

Morteni – Ionel Lalu (PSD)

Moțăieni – Florin Iordache (PNL)

Niculești – Dorinel Soare (PSD)

Nucet – Luisa Bărboiu (PSD)

Ocnița – Barcău Edurad (PSD)

Odobești – Niculae Alecu (PNL)

Perșinari – Marian Bunea (PSD)

Petrești – Daniel Andrei (PNL)

Pietrari – Gheorghe Neacșu (PSD)

Pietroșița – Ion Dicu (PSD)

Poiana – Marian Șerban (PSD)

Potlogi – Nicolae Catrina (PSD)

Produlești – George Georgescu (PSD)

Pucheni – Corneliu Nistor (PSD)

Raciu – Vasile Grădinaru (PSD)

Răscăieți – Iulian Buibăr (PNL)

Râu Alb – Cătălin Preda (PSD)

Răzvad – Emanuel Spătaru (PSD)

Runcu – Gheorghe Brebeanu (PSD)

Sălcioara – Valentin Pârvu (PSD)

Șelaru – Matei Gheorghiță (Pro România)

Slobozia Moară – Răzvan Bucur (PSD)

Șotânga – Constantin Stroe (PSD)

Tărtășești – Cristian Tudorache (PSD)

Tătărani – Constantin Pătru (PSD)

Uliești – Costache Petrișor (PNL)

Ulmi – Bogdan Tița (PSD)

Văcărești – Romică Stoica (PSD)

Valea Lungă – Emil Negru (PSD)

Valea Mare – Constantin Miu (PSD)

Văleni Dâmbovița – Gheorghe Lungu (PSD)

Vârfuri – Bănaru Răzvan (Pro România)

Vișina – Aurelian Istrate (PSD)

Vișinești – Stoica Nicolae (PSD)

Vlădeni – Maria Poșircă (PSD)

Voinești – Sandu Gabriel (Independent)

Vulcan Băi – Emil Drăghici (Independent)

Vulcana Pandele – Vasile Radu (PSD).

(sursa: dbonline)